PRAČKA SE SUŠIČKOU V JEDNOM – RECENZE – ANO/NE

Hlavně v zimním období přichází otázka, kde sušit prádlo. Kdo bydlí v malém bytě, tento problém moc dobře zná.
Stejně, jako my. Pračku jsme měli Whirpool asi 12 let, sloužila, sloužila…až dosloužila. Týden před odchodem pračky do pračkového ráje jsme doma diskutovali o tom, jaká pračka bude její následovnicí. 🙂 To jsme však ještě netušili, že toto rozhodnutí ohledně koupě nové pračky budeme muset absolvovat tak brzo…

Poslední prací proces naší pračky nedopadl…pračka hopsala pomalu až do vedlejší vesnice a nakonec vypustila vodu ne do odpadu, ale po celé koupelně. Snad abychom na ni nezapomněli. Prádlo nebylo ani vyprané, ani vyždímané, bylo akorát tak mokré a těžké. No, roboty nad hlavu. Naštěstí jsme byli doma a voda tak neměla šanci protéct do patra pod námi. Pokud máte starou pračku a rozhodnete se prát, doporučuji vám s pračkou zůstat doma. Vyhnete se překvapení.

sušička2sušička3sušička4

Tak a je tu rozhodnutí. Hledáme informace, plusy a mínusy pračky se sušičkou v jednom. Recenze na pračku se sušičkou se rozbíhají, je to 50 na 50. Zeptala jsem se i přátel na facebooku, opět: někdo je pro pračku se sušičkou v jednom, druhý zase absolutně proti. Chtěla jsem vědět názory lidí, kteří mají zkušenosti, ozvali se však i tací, kteří zkušenosti s pračkou se sušičkou v jednom nemají, ti zrovna měli nejvíce záporných argumentů. Toto jsem však nebrala vážně. To je jako: jedna paní povídala.

Porovnávali jsme výkon, úsporu a samozřejmě cenu pračky se sušičkou. A vybrali si: Automatická pračka se sušičkou Indesit Innex XWDA 751480X WSSS EU bílá

sušička

Pračka se sušičkou je doma. A my jedeme bomby. Pereme, co se dá. Zkoušíme různé programy pračky se sušičkou v jednom. Občas přijde i na rodinnou hádku, proč tento program a proč ne tenhle program naší pračky se sušičkou.
Samozřejmě jsem do pračky se sušičkou nacpala co se dalo, ale…ouha, nezkontrolovala jsem štítky. Co se stalo s prostíráním, které není vhodné sušit v sušičce? Scvrklo se na polovinu, takže prostírání může nyní sloužit jako podkafíčko :-). Takže lidi bděte a čtěte štítky na prádle.

Programy ještě všechny vyzkoušené nemáme, postupně když tak přidám mé poznatky k dalším programům pračky se sušičkou. Sušení jsme však už několikrát zkoušeli, nečekejte, že prádlo bude ze sušičky jako vyžehlené. Není to pračka se sušičkou a žehličkou v jednom. Ale určitě spoustu věcí můžete ihned skládat do skříní. Po ukončení programu sušení doporučuji pračku pootevřít (samozřejmě i vypnout) a počkat alespoň půl hodiny.

Je zde taky Program Rychlé praní a sušení vypere, usuší a připraví prádlo k oblečení za 45 minut! Můžete tedy své oblíbené módní kousky použít při neplánované rychlé akci.

Pračka se sušičkou je tichá, spolehlivá a plní účel. Už nemáme po našem 3+1 bytě prádlo rozvěšené po všech možných sušácích, věšácích a radiátorech. Každopádně – není nad sušení prádla venku na sluníčku, na to si však počkáme.

Můj závěr: s touto pračkou se sušičkou v jednom jsem nadmíru spokojená, můžu doporučit nejen pro ty, kteří stále bojují s problémem, kde sušit prádlo v zimě. Vyzkoušeli jsme několik programů a vše šlape, jak je uvedeno v návodu.
Cena = výkon. Pračka se sušičkou nebyla ani nejlevnější, ale ani ne špička v ceně. Zlatá střední cesta je osvědčená. Už dávno neplatí, že co je levné, tak musí být k ničemu.

sušička5