Jak jsme vybírali telku (Samsung UE48JU6652) + Na co si dát pozor + Recenze + Tipy a rady před nákupem

Kompletní info podle čeho vybrat televizi střední třídy od 20tis. Kč + recenze TV, které chci neboli základní kritéria při výběru nové telky, moje názory na ně a nakonec recenze čtyř televizí, které se mi zalíbily. A jednu z nich kupujem:-)

wild-865296_960_720

Ultra HD nebo Full?

Pokud si kupujete Ultra HD, je třeba dbát na to, aby ze současného obrazu byla televize schopna dostat obraz na úroveň Ultra HD, prostě tak, aby to bylo koukatelné. Pozor na to, některé televize to sice umí, ale nedá se na to moc dobře koukat.

Díváte se jen na filmy? Uvažujte o Ultra HD

Vzhledem k současnému vysílání, pokud se teda díváte spíše na televizi a ne moc na stažené filmy, tak Vám stačí Full HD, protože to televizní vysílání není v takové kvalitě. Ono se to dopočítá do toho Ultra HD, ale není to ono. Pokud sledujete televizi, je to zbytečné a stačí levnější Full HD. I když zase dnes se už dají koupit cenově srovnatelné Full HD s Ultra HD…

Tip: Ultra HD je to stejné jako 4K

O obou pojmech ještě mnohé uslyšíme, proto jen pro ujasnění – jde o totéž (Pro méně znalé, ale věřím, že zrovna Vy se vyznáte:) )

Je 3D u televize nutné?

Když má televize 3D, tak je to sice příjemné, ale moc to nevyužijete. Takže, 3D televizi kupujte spíše jako bonus nebo pokud jste zarytí fanoušci filmů, což je taky možné. Pokud ji kupujete jen tak, možnost 3D neberte jako kritérium výběru.

DVB-T nebo DVB-T2? A pozor na H262

Dnes (2016) už víme, že nás čeká příchod vysílání DVB-T2 a to v roce 2021. Je to za dlouho, nicméně doporučuji koupit televizi s tímto novým vysíláním. Jednak si budete muset po příchodu DVB-T2 zakoupit nevzhledný set-top box a jednak už dnes některé stanice přecházejí na vysilání DVB-T2.

imgw-3

Když už uvidíte, že televize má ono DVB-T2, mělo by u toho být ještě napsáno číslo H262. Je to nějaký kodek, který je veledůležitý. Bez něj byste si nakonec museli pořídit set-top box…

Pozor změna, cituji: „Do prosince 2017 je v plánu celoplošné pokrytí ČR přechodovými DVB-T2 sítěmi.“
V roce 2021 se již pouze vypne veškeré vysílání DVB-T. Po zjištění této změny tedy doporučuji zakoupit televizi rovnou s DVB-T2.

Pozor na frekvenci vysílání

Frekvence je velmi důležitý faktor. Čím vyšší frekvence, tím lepší obraz. Minimum minima je 200, nicméně většina nových televizí se pohybuje od 800 Hz, což je plně dostačující. Ale čím větší, tím lepší.

55″ nebo 48″? Věčné dilema

Nebo-li 137cm nebo 121cm? Teď babo raď. Velikost uhlopříčky závisí samozřejmě na vzdálenosti Vaší televize od pohovky. Dneska je optimum a považuje se za dostatečnou uhlopříčku rozměr od 120 – 130cm, čili něco mezi:) Větší rozměr spíše vyhovuje opět jen zarytým fanouškům televize nebo těm, kteří preferují zásadu: čím větší, tím lepší. Nebo takhle. My berem 48 palců, ale máme stěnu od gauče jen 2,5 metry. Kdyby to bylo o centimetr vzdálenější, zvažovali bychom už 55ku.

Internet v televizi nemá smysl

Pokud chcete internet, tak je třeba výkonný procesor a televize pod 20-25 tisíc nemají pro internet smysl. Jsou prostě pomalé, seká se to, takže tady se opravdu oplatí televize cenově dražší.

Kvalitní výrobce televizí

Výrobce bych doporučovala Samsung z osobní zkušenosti, ale i zkušenosti přátel. Přítel má Panasonic – ale „hrůza“. (pozn. redaktora – není)

Má televize veškeré kodeky pro přehrávání?

Pokud sledujete televizi, na níž si pouštíte stažené filmy, což dnes dělají všichni mladí, sledujte, jaké má televize kodeky. Kodeky slouží k tomu, aby byl přehrán film nebo obrázky v nejrůznějších formátech, jako např. avi, mkv, v případě obrázků jpg. Faktem je, že novější televizory tyhle kodeky obsahují. Jejich seznam můžete najít na oficiálních stránkách Samsungu, nebo tady (stačí najít řadu Vaší televize, nemusíte přesně tu Vaši). Případně mi nechte dole email a zkusím poradit.

LCD či plazmovka?

Kritérim, které jsme při výběru televize moc neřešili. Dá se říct, že dnes jsou obě technologie srovnatelné a použiju-li shrnutí jednoho recenzátora, tak „obě možnosti jsou založeny na odlišném principu zobrazování, z čehož vyplývají jak jejich výhody a specifika, tak i jejich možné neduhy.“ Obecné pro a proti to samozřejmě má. LCD (jsou 3 druhy) dodává zářivější a živější barvy a je taky cenově dostupnější. Nevýhou může být to, že nevykresluje černou barvu jako úplně černou, ale popravdě, sledujeme v TV jen černou?:) Taky se povídá, že LCD má horší pozorovací úhly než plazma. Ale to jsou povídačky možná ještě z před X lety. Telka, kterou jsme si vybrali má LCD a je to vyzkoušeno – obraz je super i z boku:)

Moderní vzhled televize

Sleduju taky, jak televize vypadá, protože na ni budete koukat dlouhou dobu nejenom Vy, ale i Vaši známí. Měla by taky ve Vašem obýváku padnout do oka. Televizi můžete umístit i na stěnu, což je zaprvé pracnější a bude třeba nějak schovat kabel:) Mí rodiče to vyřešili úplně jinak a postavili si jakoby druhou stěnu na tu původní, ze sádrokartonu, a do ní se kabely pěkně schovali.

Doporučení před nákupem televize

Před nákupem taky doporučuju zajít si na pobočku a na televizi se podívat osobně, případně se na něco zeptat prodejce.

Toto bylo doporučení pro nákup televizí s minimální cenou 20 tisíc Kč. A poslední doporučení, hlídejte si slevy, které se často objevují. Největší slevy jsou po Vánocích. V létě bývají taky, ale ne až takové, jako právě v měsíci lednu:)

Slevy na televizi Samsung

Jedno velké pozor. Slevy se na všechno sice můžou objevit (po prázdninách, ale hlavně po Vánocích), ale zejména po těch Vánočních svátcích dochází k výprodejům a to znamená jediné, že naše vybraná televize už nemusí být na skladě:(

Koaxiální kabel:)

Je to věcička za 100,- která je potřeba pro připojení televize. Nikdo netuší proč, ale prodavači Vám ho automaticky nedoporučí. Musíte si o něj říct:) Bez něj byste se museli naštvaní zpátky vracet do obchodu….

________________________________

Pokud tedy zvažujete nákup vyššího modelu televize, není třeba se bát, až na vyjímky, nějakých komplikací. S provozem televize budete určitě spokojeni. V případě, že chcete starší, předchůdce full HD, nemá to již moc smysl, protože obraz není moc koukatelný.

Pojďme se podívat na recenze

…tří Top televizí, která splňují naše kritéria:

  • cena 20-30tisíc,
  • DVB-T2,
  • frekvence vyšší než 800 Hz,
  • uhlopříčka 119-126cm, pro zpřesnění uhlopříčka 48 palců se rovná 121cm.
  • kodeky

Pro mě to vyhrála televize, která z nějakého důvodu (heureka to tak dělá) nevyjela po zadání uvedených kritérií, ale našla jsem ji jinak. Jde o:

Samsung UE48JU6652 – recenze

„Jsem typ: Spíše než TV vysílání, sleduji stažené filmy…“

Recenze televizí od 20 tis. Kč

Televize Samsungu – co dodat:)

Prohledali jsme celý internet a nenašli jedinou recenzi na tenhle druh televize. Klikněte teď ZDE (otevře se nové okno) a uvidíte, že to tak skutečně je:( Každopádně, osobně si počkáme až se ještě mírně sníží cena a jdeme do ní. Po prvním otestování tady své zkušenosti napíšeme. Pokud byste měli velký zájem, zanechte mi dole v komentářích Váš email a já Vám napíšu vždy, když se sníží cena a o kolik. Sama to budu pravidelně sledovat. Ten komentář pak smáznem.

Tenhle typ u nás vyhrál tím, že splňuje veškerá naše kritéria a rozhodně vypadá krásně. Vezmu-li to stručně, kromě toho, že jde o ultra HD, má prohnutou obrazovku, je dostatečně velká (48 palců = 121cm), tak má veškeré kodeky podporující různé formáty pro sledování filmů. Jde taky o LCDčko… Nesledujeme televizní vysílání, ale stahujem spíš filmy, jako každý druhý a toto je myslím best of. Byli jsme rovněž v prodejně, kde na nás působila velmi dobře. Už bychom si ji i odnesli, ale na internetu bývají ceny někdy nižší. Doufejme, že se cena sníží ještě, i když…tahle věcička už stála i 32tis…
Aktualizace:Stalo se to, co jsme nechtěli – naši televizi s uhlopříčkou 48palců vyprodali. Tak tam zbývá ještě s 55 palcy. Jde o Ultra HD televizi, takže prý je velká bedna potřeba, abychom viděli všechny detaily na obrazovce. Takže…Nejspíš objednáme nakonec 55ku:-)

Přikládám ještě video:

Jedeme dál…

ue48hu7500 recenze televize pro „dlouhé zimní večery“:)

Roman píše – používám jen Samsung – super a dodává, že tahle televize má ideální poměr cena/ výkon, všechno šlape, dokonce i přechod z 2D na 3D. Všechno kvalitní, obraz, zvuk, dobré propojení s ostatními zařízeními Samsung.

Recenze televizí

Taky dobrý…

Jiří hodnotí rovněž kladně, i námi zmiňované dopočítání do UHD, které nemají všechny televize, nicméně všechny to tvrdí. Možná dopočítává obraz tak dobře, že je až škoda, že uhlopříčka není větší. „Mohl by z toho být větší zážitek“. Fňuk.

Co se mu ale nelíbí je prý horší zvuk. Na druhou stranu, otázka je, na kolik to Jiří vyhulil a pokud na něj nepřijela policie, tak je to podle něj slabší zvuk?

Další kolega si stěžuje na špatné řazení programů po automatickém ladění. Něco mi říká, že je to tak u většiny případů? Nebo jde jen o Samsungy? Každopádně jde o kosmetickou vadu.

Co mě ještě pobavilo byl komentář „hodí se na dlouhé zimní večery“..kdo ví, co tím dotyčný myslel, ale tuším, že jde o pozitivní komentář 🙂

Tom má rád intuitivní ovládání a to až tak, že nemusel číst návod. No, tím odpadá spousta starostí
a nervů, které se dají pošetřit na dlouhé zimní večery.:)
Pozor – někdo ze zákazníků je rozhořčen, protože se televize špatně zapíná hlasem. Možná i vypíná.. takže až tak pohodlná TV to nebude:P

Jedeme dál…

Recenze samsungu obr UE55ju6472 – uhlopříčka 55palců = 137cm

Pro větší zábavu půjde o takové shrnutí recenzí, které byly k dostání:-) Jen na okraj, Heureka říká, že si ji již pořídilo 100+ lidí, tenhle produkt doporučuje 96% zákazníků.

ue55JU

Mirek to shrnul – dobrý obraz, překvapující zvuk a i dobrá konektivita k internetu! Co se mu už nelíbilo je jeho pomalá rychlost, jako u všech Samsungů. No není ta pomalost ale u všech televizí? Napište prosím do komentářů. Našli jsme i ještě jednu recenzi, kde si uživatel stěžuje na pomalou rychlost..

Druhý Mirek televizi chválí, tak aspoň že tak:)

elegantny, krasne cisty obraz funkcia 4 k obraz dobre do buducna kvalitne TV skvele pozorovacie uhly “ takhle popisuje své zkušenosti další zákazník – Milan, nicméně u negativ se nám pěkně rozepsal, ale není to tak vážné. Píše: „Když mám připojený satelit HD, tak se seká obraz, nicméně, když to shrnu, tak si myslím, že je to tím satelitem. Až si koupím 4K (Ultra HD), bude obraz lepší:)“

Dále pak máme pozitivní reakce. Například je fajn ta od Jardy, který nesouhlasí s Mirkem, že je Samsung pomalý – píše – Je jiste pomalejsi nez standardni laptop, ale jinak vsechny funkce chodi na prvni dobrou s minimalni prodlevou. Ale je mnohem lepší než Philips, který se prý seká úplně a má i tmavší rohy.

Další negativ si dost stěžuje na internet v televizi – webový prohlížeč z roku jedna dva, reklamy, co nejdou blokovat, špatné ovládání…nakonec píše, že to chce jiný prohlížeč. Možná na tom všem něco bude, ale jak jsem psala úplně nahoře, televize pod 20-25 tis. Kč nemají moc kvalitní net. A stejně, kdo by používal internet na televizi, když ho má všude jinde?:)

Abychom to ještě shrnuli, televize je poměrně levná, 55″ za 26900, ale 48″ už jen za 19000Kč.

______________________________

MÁTE DOTAZ? ODEPÍŠEM.
BYLO ZDE PRO VÁS NĚCO NOVÉHO? 🙂 DÍKY MOC

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *