Mobil – recenze mobilního telefonu

Podle čeho vybrat mobil a recenze mého Samsungu S3 Neo + ještě něco:)

Aneb podle čeho se dá vybrat telefon? Včetně mých komentářů.
Aneb souboj mezi Samsungy a Iphony a který typ je podle nás nejlepší.
Poměrem cena výkon, protože mé kapsy nejsou bezedné.

iphone nebo samsung?

Podmínka: Chci mobil do 10tis.Kč, nesekající se, dobře fotící, dobře vypadající a s určitou dávkou kvality.“ Každý z nás se již setkal s tím, že jeho starý telefon dosloužil, a je třeba vybrat si nový. Jak si ale správně vybrat telefon tak, aby vyhovoval Vašim představám? Na to se zaměříme právě teď.

Výkon mobilu = jen ať se neseká!

 Důležitým kritériem je bezpochyby výkon. Takzvaně existují jen dvě možnosti, které zahlídnete v každé diskuzi nebo recenzi a ty jsou „seká se“ a „neseká se“. Výkon se odvíjí od vašich potřeb a očekávání. Jestliže vám stačí obyčejné telefonování, posílání SMS a přehrávání hudby, nemusíte klást na výkon příliš veliké nároky. Pokud ale chcete, aby vás telefon dobře poslouchal a zvládal plynule přehrávat různé aplikace, zaměřte na výkon svoji pozornost. 

Výkon mobilního telefonu nejvíce ovlivňuje procesor a operační paměť. Procesory jsou v dnešní době na velmi dobré úrovni a podle různých testů snadno poznáte, který je vhodný a který je lepší nepořizovat. U operační paměti platí pravidlo čím větší, tím lepší. Pro pohodlnou práci s mobilním telefonem doporučuji vyhnout se zařízením, s operační pamětí 512 MB a méně. Minimální použitelný telefon má operační paměť od 1GB výše. Standardem jsou mobilní telefony okolo 2GB a 4GB.

Výdrž baterie závisí na době svícení displejem (hraní Pokémonů)

Výdrž baterií se vyjadřuje v mAh a říká nám, jak dlouho vydrží mobil bez nabíjení… Obecně platí, že čím vyšší je hodnota mAh, tím větší výdrž by baterie měla mít. Ale u moderních smartphonů baterie napájí různě velký displej, a různě energeticky náročné komponenty. Na výdrži baterie závisí také styl, jakým telefon používáte, jak velký má displej a jak náročné komponenty napájí. Vůbec nejčastější příčinou rychlého vybíjení je „svítící“ displej a když se k tomu přidá zapnutá hra nebo aplikace…..

Powerbanka Powerbanka
Tip: Pokud budete telefon používat velice často, chodit po městě, hrát Pokémony nebo kempovat, určitě se vám bude hodit dokoupit powerbanku, díky které nabijete váš telefon klidně i třikrát. Do 500,- nějakou vyberete.

Funkce telefonu = ať to hlavně dobře fotí

Nesmíme také zapomínat na různé doplňující funkce, jako je fotoaparát, GPS, Bluetooth, Wifi a další. Většina těchto funkcí jsou již v mobilních zařízeních standardem, ale přesto si je pohlídejte. Speciální pozornost funkcím věnujte také v případě, že chcete mobilní telefon využít například pro kvalitní focení a další nadstandardní práce.

Tip Tip
Zejména focení je dnes v době selfie a sdílení populární a snad každý chce ve svém telefonu fotoaparát s aspoň 8 Megapixely.  Já mám starší Samsung Galaxy S3 s 8Mpx a je to podle mě plně dostačující pro normálního uživatele. Hezky to přehrává i na TV. Přítelkyně ale nesouhlasí a říká, že ideál je 12. To už je podlě mě pro ty, co fotí rádi a často vyžadují velkou kvalitu:-)

Recenze mojeho Samsungu S3 Neo

Když jsme u toho, můj telefon splňuje tak nějak všechno, co bych od telefonu očekával. (Chci mobil do 10tis.Kč, nesekající se, dobře fotící, dobře vypadající a s určitou dávkou kvality) Jede v pohodě…nic mi nechybí. Fakt jediná drobnost je, že se odírá ten plastový kryt, ale to se dá vyřešit nějakým krytem nebo to nechat být:)

Operační systém

Hlavní věc, která vás bude na novém smartphonu zajímat, bude určitě operační systém telefonu. Dnes se vyrábějí prakticky telefony, které mají Android, iOS nebo Windows Phone. První jmenovaný má zatím největší zastoupení na trhu s chytrými telefony. Operační systém iOS mají pouze mobily od Apple a Windows Phone zase disponují pouze Nokie. Pokud si tedy nechystáte koupit iPhone či Nokii, velmi pravděpodobně budete vlastnit telefon s Androidem.

Android se také řadí zpravidla k těm stabilnějším systémům, navíc nabídne více aplikací, než třeba Windows Phone.

Operační paměť RAM

Důležitým ukazatelem toho, jak bude telefon plynulý, je také paměť RAM. Velikosti operační paměti se většinou pohybují v rozmezí mezi 512 MB až 3 GB. 512 MB je absolutní minimum, aby vám ale běžel telefon skutečně plynule a z jeho ovládání se nestala noční můra, pak sáhněte minimálně po 1 GB, případně po 1,5 GB operační paměti.

Vnitřní paměť telefonu + slot na SD kartu

Vedle operační paměti je velice důležité mít také dostatek vnitřní paměti telefonu. V dnešní době už na 1 nebo 2 GB vnitřní paměti zpravidla nenarazíte. 4 GB jsou tak v současné době minimum, které se ale většinou vkládá do telefonů nižší třídy. Do vnitřní paměti telefonu se ukládají a instalují aplikace, můžete sem uložit fotografie a další soubory. Záleží tedy, jak budete telefon využívat, a jestli se vám vyplatí větší vnitřní paměť.

U většiny telefonů je také vedle slotu na SIM kartu slot na SD kartu, tedy na paměťovou kartu. Pokud byste zvolili menší vnitřní paměť telefonu, můžete ji snadno navýšit právě vhodnou „paměťovkou“, která vás ve finále vyjde určitě levněji, než velká vnitřní paměť.

Celková kvalita telefonu = pozor na čínské šmejdy

Bohužel se na trhu vyskytují také mobilní telefony, které nemají moc dlouhou životnost. V tomhle směru vám pomohou uživatelské recenze a názory uživatelů, kteří mobil již používají. Dobré je také vsadit na prověřené značky, které vývoji mobilních telefonů rozumí a dbají na kvalitu každého kusu.

Čili, i když ty dnešní čínské značky vypadají na oko dobře a plno lidí je s nimi relativně spokojeno, osobně bych se jim vyvaroval. Nezajímá mě, že je na reklamě Huawei Jarda Jágr. Já chci, aby mi telefon vydržel, nesekal se a aby měl jistou kvalitu.

Co nejsnažší ovládání mobilního telefonu

Čím snadněji a rychleji člověk „kliká“, tím je spokojenější. Primární volbou je vybrat způsob ovládání mobilního telefonu. Nejpopulárnější a nejčastější jsou v dnešní době mobily s dotykovým ovládáním. Dotykové ovládání je velmi praktické a multifunkční. Pokud s dotykovým ovládáním nemáte žádné zkušenosti, nemusíte mít obavy. Poměrně rychle a snadno dotykové ovládání pochopíte a naučíte se ho plně využívat. Druhou možností jsou mobily s tlačítkovou klávesnicí. Takové zařízení je vhodné zejména pro starší uživatele, nebo lidi s horším chápáním novodobých technologií. KAŽDÝ SE NAUČÍ

Displej – pro náročné

I tato součást telefonu je hodně důležitá. U displejů jsou důležité především dva aspekty. Prvním je samotná technologie displeje, druhým aspektem pak velikost displeje, tedy úhlopříčka. Co se týče technologie, LED displeje jsou známé zhoršenou viditelností na slunci, kdy je prakticky nemožné z telefonu něco vyčíst. Velice dobrou technologií je AMOLED displej, kdy každý bod svítí sám bez nutnosti podsvícení, což v důsledku znamená o několik desítek procent lepší čitelnost na slunci, než běžné LCD displeje.

Co se týče úhlopříčky, dnešní telefony již zpravidla mají alespoň 4´´, 3,5 ´´ se dnes téměř nepoužívají, a pokud přece jen ano, bude se opět jednat o telefon nižší třídy. Velikost displeje se uvádí v palcích, přičemž jeden palec je 2,54 centimetrů. Vybrat si můžete velikost, která vám bude vyhovovat nejvíce. Spousta telefonů již dnes disponuje úhlopříčkou 5´´ a více.

TEĎ JSME VZDĚLANĚJŠÍ A POJĎME TEDY NA RECENZE resp. pokec o Iphonech a Samsunzích.

Dvě značky, které dnes stojí za koupi.  Dřív to ještě byla Nokia, ale po pohlcení téhle značky Microsoftem klesá dolů…

Srovnání Samsung S7 a Iphone 6 plus

Jak jsem psal, já mám plně dostačující Samsung Galaxy SIII Neo, průměrná cena 5000,- .

Přesně jak jsem psal v úvodu – neseká se, dobře fotí (8 Mpx!) a i vypadá dobře. Není vůbec malý (4,8″) takže do mých velkých rukou akorát. Mě to stačí a nevím, co bych chtěl víc. I ta paměť, 16 GB je víc než dost a to poměrně hodně fotím. Někomu stačí 16 GB i na notebooku, ehm…

Můj velký a spolehlivý Samsung

Kde srovnávat mobily?
Víceméně, vždy, když budete chtít nějaký mobil srovnat nebo se podívat na veškeré jeho komponenty, koukněte tady. Momentálně tam je srovnání těchto tří, ale dá se to samozřejmě změnit. 

 

NAPIŠTE MI VÁŠ NÁZOR I NA JINÝ TYP MOBILU, DĚKUJI

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *